ВАСУ призначив дату розгляду «справи радянських героїв»

Тип новини: 
Наші новини

"Справу радянських героїв" розглянуть у суді вищої інстанції. Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) призначив слухання на 12 серпня 2010 р. за адресою м. Київ, вул. Московська, 8. Таке рішення колегія суддів ВАСУ ухвалила 22 липня.

Як ми повідомляли раніше, позов Дмитра Гудими до Президента України Віктора Януковича про дегероїзацію радянських воїнів поділили на чотири справи щодо кожного оскаржуваного Указу Президента України. Тому ВАСУ призначив на один день аж чотири слухання.

Першим 12 серпня о 10 год. ранку судді ВАСУ розглянуть позов про визнання незаконним та скасування Указу Президента України "Про присвоєння Олексію Бересту звання Герой України". Аби не відкладати слухання у довгу шухляду, 12 серпня о 10.40 ВАСУ розгляне справу про дегероїзацію Михайла Василишина. На 11.20 призначено слухання справи щодо визнання незаконним і скасування Указу Президента України про присвоєння звання "Герой України" Тетяні Маркус і Анатолію Шапіро. Вінчатиме низку "справ радянських героїв" розгляд позову щодо дегероїзації Кузьми Дерев'янка. Її слухання розпочнеться о 12.00.

Таким чином, незважаючи на роз'єднання справ, передбачається, що 12 серпня протягом двох годин ВАСУ таки прийме рішення за позовом координатора ГО "Гармонія та порядок" до Президента України щодо законності нагородження вищою державною відзнакою радянських воїнів-негромадян України.

Довідка ГО "Гармонія та порядок"

Післяскасування донецькими судами звання "Герой України" Р. Шухевичу та С. Бандері наприкінці квітня – початку травня ц.р. з ініціативи ГО "Гармонія та порядок" її члени та інші громадяни подали позовні заяви у Львівський окружний адміністративний суд (ЛОАС) до Президента України Віктора Януковича про визнання незаконними та скасування указів Президента, якими таке звання присвоєно радянським воїнам-негромадянам України Олексію Бересту, Михайлу Василишину, Тетяні Маркус, Анатолію Шапіро та Кузьмі Дерев’янку.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження», який набрав чинності 15 травня 2010 р., ЛОАС передав позов координатора ГО «Гармонія та порядок» Дмитра Гудимидо ВАСУ для розгляду у першій інстанції. Рішення про відкриття провадження у цій справі ВАСУ ухвалив 12 липня 2010 р.

21 липня ВАСУ прийняв рішення про роз'єднання справи "радянських героїв"в окремі провадження щодо кожного оскаржуваного Указу Президента України. Суддя ВАСУ Світлана Головчук мотивує це тим, що вимоги Дмитра Гудими до Президента України «носять індивідуальний характер та не мають необхідної для цього розгляду спільності предмета позову».

Прес-служба
ГО "Гармонія та порядок"

Останні новини

26.08.2010
Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) пояснив мотиви залишення без розгляду позову до Президента України про визнання незаконними та скасування чотирьох указів, якими звання Героя України присво...
03.08.2010
"Справу радянських героїв" розглянуть у суді вищої інстанції. Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) призначив слухання на 12 серпня 2010 р. за адресою м. Київ, вул....
28.07.2010
Справу «радянських героїв» роз’єднали в окремі провадження щодо кожного оскаржуваного Указу Президента України. Таке рішення 21...
22.07.2010
Нещодавно Міністерство економіки України оприлюднило новий проект Закону України "Про внутрішню торгівлю...

Будьте на зв'язку

Громадська організація "Гармонія і Порядок"
e-mail: ho.press@gmail.com

Розробка сайту — studio.vybir.net