Наші новини

Мотиви суддів ВАСУ у "справах радянських героїв" стали відомі

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) пояснив мотиви залишення без розгляду позову до Президента України про визнання незаконними та скасування чотирьох указів, якими звання Героя України присвоєно п'яти радянським воїнам. Відповідні ухвали ВАСУ надіслав на ім'я позивача – координатора ГО "Гармонія та порядок" Дмитра Гудими.

Нагадаємо, що рішення про залишення без розгляду позову координатора ГО "Гармонія та порядок" Дмитра Гудими у чотирьох "справах радянських героїв" колегія суддів ВАСУ ухвалила 12 серпня. Їй знадобилося ще декілька днів після цього, аби мотивувати причини винесення таких ухвал.

ВАСУ призначив дату розгляду «справи радянських героїв»

"Справу радянських героїв" розглянуть у суді вищої інстанції. Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) призначив слухання на 12 серпня 2010 р. за адресою м. Київ, вул. Московська, 8. Таке рішення колегія суддів ВАСУ ухвалила 22 липня.

Як ми повідомляли раніше, позов Дмитра Гудими до Президента України Віктора Януковича про дегероїзацію радянських воїнів поділили на чотири справи щодо кожного оскаржуваного Указу Президента України. Тому ВАСУ призначив на один день аж чотири слухання.

"Справу Гонгадзе" має бути передано до суду, оскільки через сплив давності притягнення до відповідальності на досудовому слідстві її закрити не можна, - адвокат Дмитро Гудима

Під час відеоконференції, опублікованої на порталі INTV.UA, майор запасу Служби безпеки України, колишній керівник оперативно-технічного підрозділу відділу охорони Президента України Микола Мельниченко заявив, що у вересні спливає термін притягнення до кримінальної відповідальності фігурантів «касетного скандалу».

«Cправу героїв» розмножили

Справу «радянських героїв» роз’єднали в окремі провадження щодо кожного оскаржуваного Указу Президента України. Таке рішення 21 липня ухвалив Вищий адміністративний суд України (ВАСУ). Це стало відомо з листа, що надійшов сьогодні на ім’я координатора ГО «Гармонія та порядок», позивача у справі Дмитра Гудими.

Таким чином, один позов до Президента України про визнання незаконними та скасування чотирьох Указів щодо присвоєння звання «Герой України» радянським воїнам «розмножили» на чотири. В окремі провадження виділено справи щодо дегероїзації Тетяни Маркус і Анатолія Шапіро (одна справа), Олексія Береста, Михайла Василишина та Кузьми Дерев'янка.

Чому новий проект Закону "Про внутрішню торгівлю" дасть зелене світло мережам супермаркетів і знищить малі крамниці та кафе?

Нещодавно Міністерство економіки України оприлюднило новий проект Закону України "Про внутрішню торгівлю". Прийняття цього Закону у пропонованому Мінекономіки варіанті несе загрозу припинення в Україні діяльності невеликих магазинів і закладів ресторанного господарства. Проект, зокрема, пропонує непосильні для виконання більшістю таких об’єктів вимог щодо приміщень, літніх майданчиків. Крім цього, документ закріплює широке коло контрольних повноважень для спеціального центрального органу виконавчої влади у сфері внутрішньої торгівлі та його територіальних органів: з проведення ними перевірок, накладення стягнень, внесення приписів, опломбовування приміщень магазинів і ресторанів тощо. Усе це, вочевидь, ускладнить, а, подекуди, навіть унеможливить діяльність цих об’єктів і може спричинити нові зловживання з боку контролюючих органів.

ВАСУ поставить крапку у справах героїв?!

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) врешті відкрив провадження у "справі радянських героїв". За наявною інформацією першим із усіх львівських позовів про позбавлення звання "Герой України" радянських воїнів-негромадян України до ВАСУ потрапив позов координатора ГО "Гармонія та порядок" Дмитра Гудими.

Рішення про розгляд даної справи ВАСУ ухвалив 12 липня 2010 р., тобто майже через два місяці після того як матеріали справи передав до ВАСУ суддя Львівського окружного адміністративного суду (ЛОАС) Ростислав Москаль. Про це сьогодні з листа ВАСУ стало відомо прес-службі ГО "Гармонія та порядок".

Представник Львова – у складі Координаційної ради Мін'юсту

Координатора ГО "Гармонія та порядок", адвоката Дмитра Гудиму включено у персональний склад Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України. Наказ про персональний склад Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України підписав Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Таким чином, Львів отримав власного адвоката у консультативно-дорадчому органі при Міністерстві юстиції України.

Москаль відправив радянських героїв у Київ

Справу про позбавлення звання «Герой України» радянських воїнів-негромадян України за позовом одного з членів ГО «Гармонія та порядок» розгляне Вищий адміністративний суд України (ВАСУ). Саме у його провадження 21 травня 2010 р. передав матеріали справи за позовом до Президента Українипро визнання незаконними та скасування відповідних указів Президента суддя Львівського окружного адміністративного суду (ЛОАС) Ростислав Москаль. Про це сьогодні стало відомо прес-службі ГО «Гармонія та порядок».

Що насправді відбувається з Цитаделлю?

ГО «Гармонія та порядок» продовжує моніторинг питання збереження історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» у м. Львові.

Рішення обласної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв воєн та політичних репресій від 26 лютого 2010 р. про недопущення будівництва готельно-розважальних та господарських споруд на території історико-культурного комплексу «Цитадель» у Львові не може заборонити таке будівництво з огляду хоча би на те, що право комунальної власності на землю на території Львова від імені громади міста здійснює Львівська міська рада, а не будь-яка обласна міжвідомча комісія.

Громадська організація "Гармонія і Порядок"
e-mail: ho.press@gmail.com

Розробка сайту — studio.vybir.net